DD441S0056/02
DigiKey Part Number
5356-DD441S0056/02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD441S0056/02
Description
N-SERIES STEP SERIAL 75W
Detailed Description
Stepper, Bipolar 12 ~ 56VDC Supply 4A Load
Category
Current - Output
4A
Wattage - Load
119 W
Series
Voltage - Supply
12 ~ 56VDC
Interface
CAN, RS-232, RS-485, UART
Operating Temperature
0°C ~ 40°C