DD441C0056/02
DigiKey Part Number
5356-DD441C0056/02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD441C0056/02
Description
N-SERIES STEP CAN/SPI 75W
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Stepper, Bipolar 12 ~ 56VDC Supply 1.5A Load
Category
Number of Motors
1
Manufacturer
Performance Motion Devices, Inc.
Current - Output
1.5A
Series
Wattage - Load
75 W
Packaging
Tray
Voltage - Supply
12 ~ 56VDC