DD431S0056/06
DigiKey Part Number
5356-DD431S0056/06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD431S0056/06
Description
N-SERIES BLDC SERIAL 350W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Servo AC 12 ~ 56VDC Supply 12A Load
Category
Current - Output
12A
Wattage - Load
379 W
Series
Voltage - Supply
12 ~ 56VDC
Interface
CAN, RS-232, RS-485, UART
Operating Temperature
0°C ~ 40°C