DD431C0056/02
DigiKey Part Number
5356-DD431C0056/02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD431C0056/02
Description
N-SERIES BLDC CAN/SPI 75W
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Servo AC 12 ~ 56VDC Supply 4A Load
Category
Current - Output
4A
Manufacturer
Performance Motion Devices, Inc.
Wattage - Load
103 W
Series
Voltage - Supply
12 ~ 56VDC
Packaging
Tray
Interface
CAN, SPI, UART
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
Module
Operating Temperature
0°C ~ 40°C