PE15A3007
DigiKey Part Number
6099-PE15A3007-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE15A3007
Description
600 mW Psat, 100 MHz to 12 GHz,
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC General Purpose 100MHz ~ 12GHz
Category
Noise Figure
3dB
Manufacturer
Pasternack
RF Type
General Purpose
Packaging
Retail Package
Voltage - Supply
11V ~ 13V
Part Status
Active
Current - Supply
300mA
Frequency
100MHz ~ 12GHz
Test Frequency
100MHz ~ 12GHz