C050X044YJJ
DigiKey Part Number
298-10096-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C050X044YJJ
Description
LABEL LASER .5"X.44" WHT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Butt Cut Polyester (PET) 0.5" x 0.44" (12.7mm x 11.2mm) White
Category
Width
0.440" (11.18mm)
Manufacturer
Panduit Corp
Material - Body
Polyester (PET)
Packaging
247 per Sheet
For Use With/Related Products
User Defined
Part Status
Active
Material
Polyester
Label Type
Butt Cut
Label Size
0.5" x 0.44" (12.7mm x 11.2mm)
Applications
Component
Shelf Life
48 Months
Color - Background
White
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Length
0.500" (12.70mm)