EXC-28CH900U
DigiKey Part Number
10-EXC-28CH900UTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-EXC-28CH900UCT-ND - Cut Tape (CT)
10-EXC-28CH900UDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-28CH900U
Description
CMC 130MA 4LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 130mA DCR 2.5Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2.5Ohm
Manufacturer
Panasonic Industry
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Lines
4
Package / Case
0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
130mA