ERZ-V10D390
DigiKey Part Number
P7302-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERZ-V10D390
Description
VARISTOR 39V 1KA DISC 11.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 V 1 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 11.5mm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERZ-V10D390 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Varistor Voltage (Max)
43 V
Current - Surge
1 kA
Series
Energy
5.6J
Capacitance @ Frequency
5200 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
25 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
31 V
Varistor Voltage (Min)
35 V
Package / Case
Disc 11.5mm
Varistor Voltage (Typ)
39 V