ERJ-P08F2203V
DigiKey Part Number
10-ERJ-P08F2203VTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-P08F2203VCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-P08F2203VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-P08F2203V
Description
RES SMD 220 KOHM 1% 2/3W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 kOhms ±1% 0.667W, 2/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
ERJ-P08F2203V Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)