ERA-6AEB471V is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 27,043
Datasheet
Direct
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Vishay Dale
In Stock: 679
Vishay Dale
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Upgrade
Susumu
470 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film