AWHS1R070
DigiKey Part Number
1110-AWHS1R070-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWHS1R070
Description
7" WHS1 STANDARD TOUCHSCREEN
Manufacturer Standard Lead Time
1 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Human Machine Interface (HMI) Touchscreen 7.0" Color
Category
Case Color
Black
Manufacturer
Panasonic Industrial Automation Sales
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Packaging
Box
Ingress Protection
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Part Status
Active
Voltage - Supply
24VDC
Type
Touchscreen
Features
Memory Card Interface
Size - Display
7.0"