25TQC15MB
DigiKey Part Number
10-25TQC15MBTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-25TQC15MBCT-ND - Cut Tape (CT)
10-25TQC15MBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25TQC15MB
Description
CAP TANT POLY 15UF 25V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 1411 (3528 Metric) 100mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
25TQC15MB Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Part Status
Active
Capacitance
15 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
25 V