NL27WZ32USG-Q | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NL27WZ32USG-Q |
Description | IC GATE OR 2CH 4-INP US8 |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | OR Gate IC 2 Channel US8 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Output High, Low 32mA, 32mA |
Mfr | Max Propagation Delay @ V, Max CL 3.7ns @ 5V, 50pF |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Grade Automotive |
Logic Type | Qualification AEC-Q100 |
Number of Circuits 2 | Mounting Type Surface Mount |
Number of Inputs 2 | Supplier Device Package US8 |
Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V | Package / Case 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |