MRFX1K80GNR5
DigiKey Part Number
568-14706-2-ND - Tape & Reel (TR)
568-14706-1-ND - Cut Tape (CT)
568-14706-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRFX1K80GNR5
Description
RF MOSFET LDMOS 65V OM1230G-4
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 65 V 1.8MHz ~ 470MHz 24dB 1800W OM-1230G-4L
Category
Voltage - Test
65 V
Manufacturer
NXP USA Inc.
Power - Output
1800W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Last Time Buy
Package / Case
OM-1230G-4L
Technology
LDMOS
Supplier Device Package
OM-1230G-4L
Frequency
1.8MHz ~ 470MHz