MRFX035HR5
DigiKey Part Number
568-MRFX035HR5TR-ND - Tape & Reel (TR)
568-14705-1-ND - Cut Tape (CT)
568-MRFX035HR5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRFX035HR5
Description
RF MOSFET LDMOS 65V NI360
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 65 V 15 mA 1.8MHz ~ 512MHz 24.8dB 35W NI-360H-2SB
Datasheet
 Datasheet
cms-product-attributes
Filter Similar Products
cms-show-empty-attributes
Category
Current Rating (Amps)
10µA
Manufacturer
NXP USA Inc.
Current - Test
15 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Output
35W
Part Status
Last Time Buy
Voltage - Rated
179 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Chassis Mount
Frequency
1.8MHz ~ 512MHz
Package / Case
NI-360H-2SB
Gain
24.8dB
Supplier Device Package
NI-360H-2SB
Voltage - Test
65 V