MRFE6VS25GNR1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MRFE6VS25GNR1 |
Description | RF MOSFET LDMOS 50V TO270-2 |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF Mosfet 50 V 10 mA 512MHz 25.4dB 25W TO-270-2 GULL |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Test 10 mA |
Manufacturer NXP USA Inc. | Power - Output 25W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Rated 133 V |
Part Status Last Time Buy | Mounting Type Surface Mount |
Technology LDMOS | Package / Case TO-270BA |
Frequency 512MHz | Supplier Device Package TO-270-2 GULL |
Gain 25.4dB | Base Product Number |
Voltage - Test 50 V |