MRFE6VS25GNR1
DigiKey Part Number
568-MRFE6VS25GNR1TR-ND - Tape & Reel (TR)
568-MRFE6VS25GNR1CT-ND - Cut Tape (CT)
568-MRFE6VS25GNR1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRFE6VS25GNR1
Description
RF MOSFET LDMOS 50V TO270-2
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 10 mA 512MHz 25.4dB 25W TO-270-2 GULL
Category
Current - Test
10 mA
Manufacturer
NXP USA Inc.
Power - Output
25W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Rated
133 V
Part Status
Last Time Buy
Mounting Type
Surface Mount
Technology
LDMOS
Package / Case
TO-270BA
Frequency
512MHz
Supplier Device Package
TO-270-2 GULL
Gain
25.4dB
Base Product Number
Voltage - Test
50 V