MRF1K50HR5
DigiKey Part Number
568-13350-2-ND - Tape & Reel (TR)
568-13350-1-ND - Cut Tape (CT)
568-13350-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRF1K50HR5
Description
RF MOSFET LDMOS NI1230
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 1.8MHz ~ 500MHz 22.5dB 1500W NI-1230-4H
Category
Power - Output
1500W
Manufacturer
NXP USA Inc.
Voltage - Rated
50 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Last Time Buy
Package / Case
SOT-979A
Technology
LDMOS
Supplier Device Package
NI-1230-4H
Frequency
1.8MHz ~ 500MHz