AFT31150NR5
DigiKey Part Number
568-13436-2-ND - Tape & Reel (TR)
568-13436-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFT31150NR5
Description
RF MOSFET LDMOS 32V OM780-2
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 32 V 100 mA 2.7GHz ~ 3.1GHz 17.2dB 150W OM-780-2
Category
Current Rating (Amps)
10µA
Manufacturer
NXP USA Inc.
Current - Test
100 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Power - Output
150W
Part Status
Last Time Buy
Voltage - Rated
65 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
2.7GHz ~ 3.1GHz
Package / Case
OM-780-2
Gain
17.2dB
Supplier Device Package
OM-780-2
Voltage - Test
32 V