AFT31150NR5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AFT31150NR5 |
Description | RF MOSFET LDMOS 32V OM780-2 |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF Mosfet 32 V 100 mA 2.7GHz ~ 3.1GHz 17.2dB 150W OM-780-2 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Amps) 10µA |
Manufacturer NXP USA Inc. | Current - Test 100 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Power - Output 150W |
Part Status Last Time Buy | Voltage - Rated 65 V |
Technology LDMOS | Mounting Type Surface Mount |
Frequency 2.7GHz ~ 3.1GHz | Package / Case OM-780-2 |
Gain 17.2dB | Supplier Device Package OM-780-2 |
Voltage - Test 32 V | Base Product Number |