PSMN2R4-30MLDX
DigiKey Part Number
1727-1791-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-1791-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-1791-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSMN2R4-30MLDX
Description
MOSFET N-CH 30V 70A LFPAK33
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 30 V 70A (Tc) 91W (Tc) Surface Mount LFPAK33
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PSMN2R4-30MLDX Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.2V @ 1mA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
51 nC @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3264 pF @ 15 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
91W (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C