CS11321-25M
DigiKey Part Number
644-CS11321-25MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS11321-25MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS11321-25MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS11321-25M
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 6PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 6pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±40ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)