CS07553-24M
DigiKey Part Number
644-CS07553-24MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS07553-24MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS07553-24MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS07553-24M
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 7PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 7pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
CS07553-24M Models
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)