MYSGK4R030ERSR
DigiKey Part Number
811-MYSGK4R030ERSRTR-ND - Tape & Reel (TR)
811-MYSGK4R030ERSRCT-ND - Cut Tape (CT)
811-MYSGK4R030ERSRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MYSGK4R030ERSR
Description
DC DC CONVERTER 0.7-4V 120W
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.7 ~ 4V 30A 4.5V - 15V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MYSGK4R030ERSR Models
Category
Power (Watts)
120 W
Mfr
Applications
ITE (Commercial)
Series
Features
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Part Status
Active
Efficiency
94.4%
Type
Non-Isolated PoL Module
Mounting Type
Surface Mount
Number of Outputs
1
Package / Case
54-BLGA Module
Voltage - Input (Min)
4.5V
Size / Dimension
0.55" L x 0.43" W x 0.33" H (14.0mm x 11.0mm x 8.3mm)
Voltage - Input (Max)
15V
Control Features
Enable, Active High
Voltage - Output 1
Base Product Number
Current - Output (Max)
30A