XRCPB24M000F2P00R0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XRCPB24M000F2P00R0 |
Description | CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24 MHz ±20ppm Crystal 6pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | XRCPB24M000F2P00R0 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Frequency 24 MHz | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency Stability ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Base Product Number |
Load Capacitance 6pF |