LQG15HS3N3B02D
DigiKey Part Number
490-LQG15HS3N3B02DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQG15HS3N3B02DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQG15HS3N3B02DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15HS3N3B02D
Description
FIXED IND 3.3NH 800MA 125 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 nH Unshielded Multilayer Inductor 800 mA 125mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQG15HS3N3B02D Models
Category
DC Resistance (DCR)
125mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.1nH
Supplier Device Package
0402
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)