LQG15HN4N7C02D
DigiKey Part Number
490-15088-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-15088-1-ND - Cut Tape (CT)
490-15088-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15HN4N7C02D
Description
FIXED IND 4.7NH 700MA 160 MOHM
Detailed Description
4.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 700 mA 160mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LQG15HN4N7C02D Models
Category
DC Resistance (DCR)
160mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
6GHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.2nH
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)