GRM32DR71E106KA12L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM32DR71E106KA12L |
Description | CAP CER 10UF 25V X7R 1210 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM32DR71E106KA12L Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.087" (2.20mm) |