GCJ32EC71H106KA01L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GCJ32EC71H106KA01L |
Description | CAP CER 10UF 50V X7S 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GCJ32EC71H106KA01L Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) |