DLP11SN670SL2L is Obsolete and no longer manufactured.
Murata Electronics
In Stock: 151,685
Datasheet
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 67 Ohms @ 100 MHz 180mA DCR 1.63Ohm
DLP11SN670SL2L
DigiKey Part Number
490-5142-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5142-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLP11SN670SL2L
Description
CMC 180MA 2LN 67 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DLP11SN670SL2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.63Ohm
Manufacturer
Murata Electronics
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.036" (0.92mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Impedance @ Frequency
67 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
180mA