CSTLS10M0G53Z-B0
DigiKey Part Number
490-18252-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSTLS10M0G53Z-B0
Description
CERAMIC RES 10.0000MHZ 15PF T/H
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 15 pF -0.4, +0.2% -40°C ~ 125°C Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSTLS10M0G53Z-B0 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Features
Built in Capacitor
Manufacturer
Murata Electronics
Capacitance
15 pF
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Type
Ceramic
Size / Dimension
0.315" L x 0.118" W (8.00mm x 3.00mm)
Frequency
10 MHz
Height
0.236" (6.00mm)
Frequency Stability
-0.4, +0.2%
Base Product Number
Frequency Tolerance
±0.5%