BLM21PG220SN1D
DigiKey Part Number
490-5987-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5987-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5987-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM21PG220SN1D
Description
FERRITE BEAD 22 OHM 0805 1LN
Detailed Description
22 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 6A 9mOhm
EDA/CAD Models
BLM21PG220SN1D Models
Category
Current Rating (Max)
6A
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
9mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
22 Ohms @ 100 MHz