BLM18PG221SH1D
DigiKey Part Number
490-7817-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-7817-1-ND - Cut Tape (CT)
490-7817-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18PG221SH1D
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1.4A 100mOhm
EDA/CAD Models
BLM18PG221SH1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
1.4A