BLM18BD221BH1D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BLM18BD221BH1D |
Description | FERRITE BEAD 220 OHM 0603 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 250mA 450mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BLM18BD221BH1D Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 450mOhm |
Manufacturer Murata Electronics | Ratings AEC-Q200 |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.037" (0.95mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Impedance @ Frequency 220 Ohms @ 100 MHz | Base Product Number |
Current Rating (Max) 250mA |