BLM18AG221SN1D
DigiKey Part Number
490-1012-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1012-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1012-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18AG221SN1D
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 4LN
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 700mA 250mOhm
EDA/CAD Models
BLM18AG221SN1D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
250mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
700mA