BLA2AAG102SN4D
DigiKey Part Number
490-4008-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-4008-1-ND - Cut Tape (CT)
490-4008-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLA2AAG102SN4D
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0804 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 4 Ferrite Bead 0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad 50mA 1.3Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLA2AAG102SN4D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.3Ohm
Manufacturer
Murata Electronics
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Lines
4
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
50mA