BU-P2249-C-60
DigiKey Part Number
314-1183-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-P2249-C-60
Description
COAX CABLE BNC TO BNC 5'
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-58C 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Mueller Electric Co
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Packaging
Bag
Cable Type
RG-58C
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Color
Black
1st Contact Gender
Male
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
2nd Connector
BNC Plug
Base Product Number
2nd Contact Gender
Male
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
All prices are in AUD
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CBL BNC TO BNC 12"
In-Stock: 1
COAX CBL BNC TO BNC 10'
COAX CBL BNC TO BNC 15'
COAX CBL BNC TO BNC 24"