ZX76-50G-30-V+
DigiKey Part Number
3157-ZX76-50G-30-V+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX76-50G-30-V+
Description
DGTL STEP ATTN, 100 - 50000 MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Attenuators 0dB ~ 31.5dB 100 MHz ~ 50 GHz 50 Ohms 2.4mm In-Line Module
Category
Attenuation Value
0dB ~ 31.5dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Frequency Range
100 MHz ~ 50 GHz
Packaging
Tray
Impedance
50 Ohms
Package / Case
2.4mm In-Line Module