ZX75HP-755-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX75HP-755-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX75HP-755-S+
Description
RF FILTER HI PASS 2.3GHZ INLINE
Detailed Description
2.3GHz Center Frequency High Pass RF Filter (Radio Frequency) 2.2GHz Bandwidth 1.5dB Inline, SMA Connection, F and M
Insertion Loss
1.5dB
Size / Dimension
0.740" L x 0.750" W (18.80mm x 19.05mm)
Frequency
2.3GHz Center
Height (Max)
0.490" (12.45mm)
Bandwidth
2.2GHz