ZX75HP-73-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX75HP-73-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX75HP-73-S+
Description
RF FILT HIGH PASS 1.07GHZ INLINE
Detailed Description
1.07GHz Center Frequency High Pass RF Filter (Radio Frequency) 1.86GHz Bandwidth 1.2dB Inline, SMA Connection, F and M
Insertion Loss
1.2dB
Size / Dimension
0.740" L x 0.750" W (18.80mm x 19.05mm)
Frequency
1.07GHz Center
Height (Max)
0.490" (12.45mm)
Bandwidth
1.86GHz