ZX75HP-44-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX75HP-44-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX75HP-44-S+
Description
RF FILTER HIPASS 947.5MHZ INLINE
Detailed Description
947.5MHz Center Frequency High Pass RF Filter (Radio Frequency) 1.705GHz Bandwidth 1.5dB Inline, SMA Connection, F and M
Insertion Loss
1.5dB
Size / Dimension
0.740" L x 0.750" W (18.80mm x 19.05mm)
Frequency
947.5MHz Center
Height (Max)
0.490" (12.45mm)
Bandwidth
1.705GHz