ZX75BS-5468-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX75BS-5468-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX75BS-5468-S+
Description
RF FILTER BAND STOP 14MHZ INLINE
Detailed Description
14MHz Center Frequency Band Stop RF Filter (Radio Frequency) 14MHz Bandwidth 1.5dB Inline, SMA Connection, F and M
Category
Filter Type
Band Stop
Insertion Loss
1.5dB
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Package / Case
Inline, SMA Connection, F and M
Size / Dimension
0.740" L x 0.750" W (18.80mm x 19.05mm)
Frequency
14MHz Center
Height (Max)
0.490" (12.45mm)
Bandwidth
14MHz