ZX75BP-75-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX75BP-75-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX75BP-75-S+
Description
BAND PASS FLTR / SMA / ROHS
Detailed Description
75MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 30MHz Bandwidth 4dB SMA In line Module
Category
Filter Type
Band Pass
Insertion Loss
4dB
Series
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
SMA In line Module
Size / Dimension
1.180" L x 0.740" W (29.97mm x 18.80mm)
Frequency
75MHz Center
Height (Max)
0.490" (12.45mm)
Bandwidth
30MHz