ZVBP-8250-S+
DigiKey Part Number
3157-ZVBP-8250-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZVBP-8250-S+
Description
RF FILTER BAND PASS 8.25GHZ MOD
Detailed Description
8.25GHz Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 450MHz Bandwidth 1.5dB Module, SMA Connectors
Insertion Loss
1.5dB
Series
Package / Case
Module, SMA Connectors
Size / Dimension
2.717" L x 0.827" W (69.01mm x 21.01mm)
Frequency
8.25GHz
Height (Max)
0.847" (21.51mm)
Bandwidth
450MHz