ZVBP-38500-K1+
DigiKey Part Number
3157-ZVBP-38500-K1+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZVBP-38500-K1+
Description
CAVITY BPF, 37 - 40 GHZ, 50
Detailed Description
38.5GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 3GHz Bandwidth 4dB 2.92mm In-Line Module
Insertion Loss
4dB
Package / Case
2.92mm In-Line Module
Frequency
38.5GHz Center
Size / Dimension
3.543" L x 0.630" W (90.00mm x 16.00mm)
Bandwidth
3GHz
Height (Max)
0.640" (16.26mm)