ZVBP-323-S+
DigiKey Part Number
3157-ZVBP-323-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZVBP-323-S+
Description
CAVITY BPF, 300 - 346 MHZ, 50
Detailed Description
323MHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 46MHz Bandwidth 0.6dB SMA In line Module
Insertion Loss
0.6dB
Package / Case
SMA In line Module
Frequency
323MHz Center
Size / Dimension
6.839" L x 4.520" W (173.70mm x 114.80mm)
Bandwidth
46MHz
Height (Max)
1.880" (47.74mm)