ZVBP-27925-K1+
DigiKey Part Number
3157-ZVBP-27925-K1+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZVBP-27925-K1+
Description
CAVITY BPF, 27.5-28.35 GHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.925GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 850MHz Bandwidth 4dB 2.92mm In-Line Module
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
4dB
Packaging
Tray
Mounting Type
Chassis Mount
Part Status
Active
Package / Case
2.92mm In-Line Module
Frequency
27.925GHz Center
Size / Dimension
3.543" L x 0.630" W (90.00mm x 16.00mm)
Bandwidth
850MHz
Height (Max)
0.639" (16.24mm)