ZVBP-10R5G-S+
DigiKey Part Number
3157-ZVBP-10R5G-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZVBP-10R5G-S+
Description
RF FILTER BAND PASS 10.5GHZ MOD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10.5GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 1.5dB Module, SMA Connectors
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
1.5dB
Series
Mounting Type
Chassis Mount
Packaging
Tray
Package / Case
Module, SMA Connectors
Part Status
Active
Size / Dimension
1.650" L x 0.787" W (41.92mm x 20.00mm)
Frequency
10.5GHz Center
Height (Max)
0.748" (19.00mm)