ZUDC20-02183-S+
DigiKey Part Number
3157-ZUDC20-02183-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZUDC20-02183-S+
Description
DIRECTIONAL CPLR, 2000-18000 MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Directional Coupler General Purpose 2GHz ~ 18GHz 20 ± 1.5dB 20W Module, SMA Connectors
Category
Coupling Factor
20 ± 1.5dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Applications
General Purpose
Packaging
Tray
Insertion Loss
0.5dB
Part Status
Active
Power - Max
20W
Coupler Type
Standard
Return Loss
26dB
Frequency
2GHz ~ 18GHz