ZRL-2400LN+
DigiKey Part Number
3157-ZRL-2400LN+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZRL-2400LN+
Description
LNA, 1000 - 2400 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC Cellular, GSM, PCS, UMTS 1GHz ~ 2.4GHz
Category
Noise Figure
1.2dB
Manufacturer
Mini-Circuits
RF Type
Cellular, GSM, PCS, UMTS
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
12V
Part Status
Active
Current - Supply
470mA
Frequency
1GHz ~ 2.4GHz
Test Frequency
1.9GHz ~ 2.4GHz